Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Sayısını Nasıl Artırabilirim

Sperm Sayısını Nasıl Artırabilirim

Sperm Sayısını Nasıl Artırabilirim

Erkeklerde görülen sperm azlığı sorunu çiftler arasında çocuk sahibi olamama nedeniyle büyük sorunlara sebebiyet vermektedir. Sperm azlığı sorunu ile karşı karşıya kalan erkeklerin kafasında oluşan sperm sayısını nasıl artırabilirim sorusuna çeşitli cevaplar ile yardımcı olunmaktadır.

Sperm azlığı erkeklerde çok sık rastlanan bir durum değildir. Fakat erkekler tarafından fazlasıyla büyütülen ve tedavisi olmadığı düşünülen bir sorundur. Sperm azlığı yaşayan erkekler ilk olarak sperm sayısını nasıl artırabilirim sorusuna cevap arayışı içine girmektedirler.

Erkekleri sperm azlığı yaşadıklarını kendileri vücudun içten ya da dıştan verdiği herhangi bir tepkiye bağlayamazlar. Çünkü sperm azlığı vücutta herhangi bir tepki ile belli olabilecek ya da fark edilebilecek bir durum değildir. Sperm azlığı ya da kalitesinin düşüklüğü, doktor tarafından yapılan erkeğin sperm sayısını, sperminin kalitesini ve hareketini analiz edebilen spermiogram testi sayesinde ortaya çıkarılmaktadır. Çıkan testler sonucunda edinilen bilgiler doğrultusunda erkeklerin sperm sayısını nasıl artırabilirim sorusuna doktora tarafından cevap verilmektedir.

Sperm azlığı için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Hem tıbbi olarak hem de bitkisel olarak yapılabilmektedir. Tıbbi olarak sperm sayısı azlığı problemi için iğne yardımıyla ya da ameliyatla testis ve testis kanalları üzerinden işlemler yapılmaktadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.