Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Azlığının Tedavisi

Sperm Azlığının Tedavisi

Sperm Azlığının Tedavisi

Erkeklerin eşleriyle çocuk sahibi olma konusunda büyük bir sıkıntı haline getirdiği sperm azlığının tedavisi tıbben ve bitkisel olarak mümkündür. Döllenme sperm sayısının yetersiz yani az olması nedeniyle tamamlanamaz ve çiftler bu nedenle çocuk sahibi olamaz.

Çiftler arasında sıkıntı yaratabilen sperm azlığı tedavisi için erken teşhis önemlidir. Sperm azlığı kişinin kendisinin farkına varabileceği bir şekilde etki yaratmamakla birlikte vücutta içten ya da dıştan herhangi belirti göstermemektedir. Bu nedenle sperm azlığı erkeklerin kısırlık korkusu nedeniyle doktora başvurmaları sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Sperm azlığı için spermiogram testi yapılması gerekmektedir. Spermiogram testi sperm sayısını, sperm kalitesini ve sperm hareketlerini tespit edebilen bir testtir. Bu test sonuçlarına göre sperm azlığı teşhisi konulabilmektedir.

Günümüzde sperm azlığının tedavisi tıbbi olarak testis kanallarından iğne yardımıyla alınan spermlerle ya da direk ameliyat ile testisten alınan spermler ile yapılabilmektedir. Bitkisel olarak ta bitkisel içeriği sahip olan sperm sayısını arttırıcı etkiye sahip cinsel sağlık ürünleri kullanılabilir. Bunun haricinde bitkisel tedavi, sperm sayısının artmasına yardımcı olan meyve ve sebzeler ile düzenli bir beslenme programı sayesinde yapılabilmektedir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.