Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Azlığı Tedavisi

Sperm Azlığı Tedavisi

Sperm Azlığı Tedavisi

Cinsel birleşme sonrasında çocuk sahibi olunmasını sağlayan erkekler tarafından üretilen menide spermler bulunur. Bu spermler az olabilir ya da değerleri düşük olabilir. Buna sperm azlığı denir. Erkeklerin büyük sorun haline getirdiği sperm azlığı tedavisi olan bir hastalıktır.

Erkeklerin ürettiği menideki sperm sayısı ve bu spermlerden değerlerine göre belirlenen bir sorun olan sperm azlığı, tıbben ve bitkisel olarak iki şekilde tedavi edilebilir. Sperm azlığı teşhisi spermiogram ile yapılan sperm sayısı ölçümü sonrasında konmaktadır. Sperm azlığı tedavisi tıbbi olarak spermin iğne yardımıyla testis kanallarından alınmasıyla ya da direk ameliyatla testisten alınmasıyla yapılmaktadır. Bitkisel tedavisi ise keçiboynuzu, çakşır otu, bal, hardal, zencefil, ginseng, pekmez, anason gibi yiyecek ve içeceklerle hazırlanan kürlerle yapılmaktadır.

Sperm azlığı konusunda mağdur olan birçok erkek tıbbi ve bitkisel sperm azlığı tedavisi sayesinde sorunsuz birliktelikler yaşamaya başlamışladır. Bu tedaviler sperm azlığını ortadan kaldırarak spermlerde hareketlilik görülmesini sağlamakta ve erkeğin cinsel birleşme sonucunda çocuk sahibi olabilme oranında artış göstermesini sağlamaktadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.