Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Arttırıcı

Sperm Arttırıcı

Sperm Arttırıcı

Erkekler tarafından büyük bir sorun haline getirilen sperm azlığı sorunu, çiftlerin çocuk sahibi olamamasında büyük rol oynar. Buna istinaden erkekler sperm arttırıcı yiyecek, içecek, ilaç gibi tedavici edici yöntemlere başvururlar.

Sperm azlığı kişinin kendisi tarafından belirlenemeyen bir durumdur. Vücudun içinde ya da dışında herhangi bir etki gösteren veya kişinin hissedebileceği bir şekilde olmadığından sperm azlığı sadece spermiogram testi sayesinde teşhis edilebilir. Sperm azlığı sorununda her sağlık sorununda olduğu gibi erken teşhis önemlidir. Sperm sayısını, kalitesini ve hareketini analiz edebilen spermiogram testi sonuçlarına istinaden doktora tarafından sperm arttırıcı bir tedavi yöntemi geliştirilmelidir.

Sperm azlığı sorunu tıbbi tedavi yöntem ile ameliyat ile direk testisten sperm alınarak ya da iğne ile testis kanallarından alınarak yapılabilir. Ayrıca sperm arttırıcı etkisi bulunan günlük yeme ihtiyacımızda sürekli tükettiğimiz ürünlerle düzenli bir beslenme programı oluşturulabilir. Avokado, çilek, domates, zencefil, havuç, muz, incir, keçiboynuzu sperm arttırıcı yiyeceklerden bazılarıdır. Bunlar dışında sperm arttırıcı cinsel sağlık ürünleri kullanılarak ta sperm sayısı arttırılabilir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.