Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Arttırıcı Yöntemler

Sperm Arttırıcı Yöntemler

Sperm Arttırıcı Yöntemler

Sperm azlığı sorunu yaşayan erkekler çocuk sahibi olabilmeleri için sperm arttırıcı yöntemler arayışına girmekte ve tedavi yöntemlerini denemektedirler. Tıbbi ve bitkisel olarak iki farklı çeşitte tedavi edilebilmektedir.

Erkekler tarafından sperm azlığı çok büyük bir sorun şeklinde algılanmaktadır. Fakat sperm azlığı çok basit yöntemler yardımıyla tedavi edilebilen bir durumdur. Sperm arttırıcı yöntemler belirlenebilmesi için ilk önce spermiogram testi yapılmalı ve doktor gözetiminde ona göre bir tedavi yolu izlenmelidir. Sperm azlığı teşhisi sadece doktorun yaptığı spermiogram testinin sonuçlarına göre konulabilmektedir. Çünkü sperm azlığı ya da kalitesinin düşüklüğü erkeğin vücudunda içte veya dışta herhangi değişiklik göstermediği için kişi kendisi sperm azlığı yaşadığını bilemez. Doktorda zaten bu teşhisi muayene yoluyla yapamaz. Bu teşhisi sadece sperm sayısı, kalitesini ve hareketini analiz edebilen spermiogram testi sayesinde yapabilir ve sonuçlara göre sperm arttırıcı yöntemler önerebilir.

Erkekler sperm sayısını arttırmak ya da kalitesini yükseltmek için tıbbi sperm arttırıcı yöntemler dışında, sperm arttırıcı besinler tüketebilir ya da sperm arttırıcı haplar kullanabilirler. Düzenli kullanımlarda olumlu sonuçlar sağlayan ve çiftlerin çocuk sahibi olmalarına faydası olan bu sperm arttırıcı yöntemler yine doktor gözetiminde yapılmalıdır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.