Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Arttırıcı Yiyecekler

Sperm Arttırıcı Yiyecekler

Sperm Arttırıcı Yiyecekler

Çiftlerin çocuk sahibi olamama nedenlerinden biri de sperm azlığıdır. Sprem azlığı erkekler tarafından büyük bir sorun haline getirilen, fakat tedavisi yapılabilen bir durumdur. Sperm azlığı tedavisi haricinde sperm arttırıcı yiyecekler tüketilerek te sperm sayısının artması sağlanabilir.

Sperm azlığı erkeğin kendisinin fark edebileceği bir durum olmamakla birlikte, vücudun içinde yada dışında herhangi bir etki göstermemektedir. Bu nedenle bu durumu kişinin kendisinin fark etmesi olanaksızdır. Birçok erkek kısırlık şüphesiyle doktora başvurarak aslında sperm azlığı sorunu yaşadığını öğrenmiştir. Erkeğin sperm sayısının azlığı ya da çokluğunu öğrenebilmesinin tek yolu spermiogram testidir. Spermiogram testi sayesinde sperm sayısı, kalitesi ve spermlerin hareketi tespit edilebilmektedir. Sperm azlığı teşhisi sadece doktorların yaptığı bu test sonucunda konulabilir ve doktorların öngördüğü tedavi yolu izlenmelidir.

Sperm azlığı tedavileri bitkisel ve tıbbi olarak yapılabilmektedir. Bunun dışında sperm arttırıcı yiyecekler belirli bir düzende ya da programda tüketilirse de fark edilir bir düzelme olma ihtimali yüksektir. Çilek, avokado, zencefil, keçiboynuzu, domates, muz, incir sperm arttırıcı yiyecekler sınıfındaki besinlerden sadece birkaçıdır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.