Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Arttırıcı Besinler

Sperm Arttırıcı Besinler

Sperm Arttırıcı Besinler

Sperm azlığı için önerilen tedavi yöntemlerinden biri de belirli bir düzen içerisinde sperm arttırıcı besinler tüketmektir. Sperm azlığı sorunu olan erkeklere genel olarak protein içerikli yemekler yemeleri önerilmektedir.

Sperm azlığı için ilk önce doktor kontrolünde teşhis konulmalıdır. Spermiogram testi ile sperm sayısı, hareketliliği ve kalitesine bakılıp ona göre tedavi yöntemi belirlenmelidir. Sperm arttırıcı besinler tüketmek bitkisel ve doğal bir yöntemdir.

Sperm azlığı için sperm arttırıcı besinler yani içeriğinde protein olan, protein bakımından zengin olan yiyecekler belirli bir düzende beslenme programı hazırlanarak tüketilince, etkisini göstermektedir. Çocuk sahibi olamayan veya olmama riski büyük sperm sayısı az ya da sperm kalitesi düşük oranlı olan baba adayları için ideal bir bitkisel çözümdür. Sperm arttırıcı besinler listesinde en başta gelen ve etkisi diğer besinlere göre etkisi daha fazla olan keçiboynuzu en çok tüketilen besinler arasındadır. Keçiboynuzu dışında maydanoz, hardal, nane, tarçın, kereviz, zencefil, kekik, çörek otu, Antep fıstığı, greyfurt, yulaf, vanilya da sperm arttırıcı besinler arasında yer alır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.