Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Arttıran Yiyecekler

Sperm Arttıran Yiyecekler

Sperm Arttıran Yiyecekler

Cinsel birliktelikleri sonucu çocuk sahibi olamayan çiftlerin, çocuk sahibi olamamalarının nedenlerinden biri de sperm azlığıdır. Düzensiz beslenme sonucu da ortaya çıkabilen sperm azlığı, düzenli olarak sperm arttıran yiyecekler ile beslenerek aşılacak bir durumdur.

Sperm azlığı erkeğin kendi başına fark edebileceği ya da vücutta dışa vuran ya da içerden anlaşılabilen bir sorun değildir. Bu sorunun tespit edilebilmesi için doktora gidilerek spermiogram testi yapılmalıdır. Spermiogram testi sperm sayısını, sperm hareketini ve sperm kalitesini analiz edebilen bir testtir. Bu test sonucunda kişi de sperm azlığı olduğu belirlenebilmektedir. Sperm azlığı teşhisi konulan kişi, sperm sayısını arttırmaya yarayan cinsel sağlık ürünleri kullanabilir, bitkisel tedavi olarak sperm arttırıcı yiyecekler ile düzenli olarak beslenebilir bunlar haricinde tıbbi tedavi olarak testis kanallardan iğne yardımıyla ya da direk ameliyatla testisten sperm alarak sperm sayısını arttırabilir.

Günlük yaşantımızda farkında olmadan ya da faydasını bilmeden tükettiğimiz birçok sperm arttırıcı yiyecekler bulunmaktadır. Keçiboynuzu, ginseng, avokado, muz, çilek, zencefil, nane, tarçın sperm arttırıcı yiyecekler arasın yer alır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.