Canlı Destek Aç-Kapat

Sperm Arttıran Meyveler

Sperm Arttıran Meyveler

Sperm Arttıran Meyveler

Sperm sayısı ve spermin kalitesi çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için çok önemlidir. Çünkü sperm sayısının döllenecek oranda olması ve döllenme için sperm kalite seviyesinin belli bir düzeye ulaşmış olması gereklidir. Sperm arttırıcı olarak tıbbi tedavi ve bitkisel doğal tedavi de yapılmaktadır. Tıbbi operasyonlar haricinde bitkisel olarak sperm arttıran meyveler, sebzeler düzenli bir programda tüketilerek tedavi yapılabilmektedir.

Sperm sayısı erkeğin kendisinin azlığını ya da çokluğunu fark edebileceği, çokta yaygın olarak bilinen bir durum değildir. Bilinmediğinden dolayı birçok erkek kısırlık şüphesiyle doktor kontrolüne gittiğinde sperm sayısının az ya da kalitesinin düşük olduğu için çocuk sahibi olamadığını öğrenmiştir.

Sperm sayısının azlığı ya da kalitesi sadece spermiogram olarak adlandırılan test sayesinde analiz edilmektedir. Yapılan spermiogram testi erkeğin spermin sayısını, kalitesini ve hareketini belirleyebilmektedir. Yapılan test sonucundaki seviyeye göre tıbbi ya da bitkisel tedavi yöntemleri izlenmektedir. Testis kanallarından iğne ile ya da ameliyat ile direk testisten tedavi yöntemi dışında operasyona gerek kalmayan durumlarda kişiye sperm arttıran meyveler, sebzeler tüketmesi önerilmektedir. Her iki tedavi yöntemi de olumlu sonuçlar verebilmektedir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.