Canlı Destek Aç-Kapat

Prezervatif

Prezervatif

Prezervatif

Cinsel birlikteliklerde korunma amaçlı olarak kullanılan kauçuktan özel olarak yapılan ince ve esnek kılıflara prezervatif ya da diğer bir adıyla kondom denilmektedir. İlişki esnasında erkeğin orgazm olmasıyla erkeğin attığı meni içerisinde yer alan erkek tohum hücrelerinin kadının vajinasına dökülmesini yani kadının gebe kalmasını önleyen bir cinsel sağlık ürünüdür.

Dünya genelinde milyonlarca erkek tarafından kullanılmış olan ve kullanılmaya devam eden prezervatif, aile planlaması düşünülerek te kullanılmaktadır. Sadece aile planlaması değil, AIDS ve frengi gibi eşlerden ya da diğer adıyla cinsel ilişki partnerlerinden bulaşan hastalıklardan da korunmaya yardımcı olur.

Geciktirici, tırtıklı, sıcak temas, hassas, meyveli gibi birçok çeşitte prezervatif üretilmektedir. Farklı etkileri sahip olan bu prezervatif çeşitleri kullanıcıların zevkine ve kullanımına uygun olarak yapılmıştır. Okey, Durex, Safex, Arnetta, Yes gibi dünyaca ünlü prezervatif markaları erkeklerin en çok kullandığı ve tercih ettiği markalardır.
Sağlık açısından hiçbir zararı olmayan prezervatif, her yaşta erkeğin rahatlıkla kullanabileceği bir cinsel sağlık ürünüdür. Ayrıca kullanmak için muayene ya da reçeteye gerek olmadan eczane ya da online satış sitelerinden temin edilebilmektedir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.