Canlı Destek Aç-Kapat

Kuruluk Sorunun Kesin Çözümü Kayganlaştırıcılar

Kuruluk Sorunun Kesin Çözümü Kayganlaştırıcılar

Cinsel anlamda aktif olan her kadının zaman zaman vajinal kuruluk sorunu yaşaması gayet normaldir. Bu durumda iken yapılan cinsel ilişkiler çok daha fazla acı ve stres yaşanmasına da neden olmaktadır. Gebelik, doğum sonrası, emzirme dönemi, stresli dönemler, menopoz ve bazı ilaçların etkisiyle oluşan kuruluk giderilebilir.

Kuruluk Sorunun Kesin Çözümü Kayganlaştırıcılar

Bu şekilde bir kuruluk sorunu yaşayan kişi için ilk olarak vajinal kayganlaştırıcı tavsiye edilmektedir. Öncelikle kullanılan vajinal kayganlaştırıcı önemlidir. Suda çözünen ürünler tercih edilmelidir. Petrol bazlı vazelin gibi kayganlaştırıcı ürünlerin kullanımı asla tavsiye edilmemektedir. Çok önemli sorun ve rahatsızlıklara neden olmaktadır. Ayrıca nemlendirici ile kurutma tozları arasındaki ayrıma da son derece dikkat edilmelidir. Anti irritan kremler sadece dış bölgelerde kullanıma müsait olmaktadır. Bu nedenle alım ve kullanım sırasında çok hassas olunmalıdır. Bazı toz ve pudraların da vajinada kullanıldığı bilinmektedir. Ancak bunlarda sadece salgıyı durdurmak ve azaltmak için kullanılır.

Ayrıca bunun yanında kegel egzersizleri de faydalı olacaktır. Her gün yapılan bu egzersizler sayesinde kuruluk sorunu giderildiği gibi cinsel hayatın normale dönmesi mümkün olmaktadır. 

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.