Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmanın 10 Sebebi

Erken Boşalmanın 10 Sebebi

Erken Boşalmanın 10 Sebebi

Erkeklerin cinsel hayatlarında korkulu bir rüyası haline dönüşen erken boşalma problemi, kişinin özgüven duygusunu yitirmesine sebebiyet vermekte ve partneri karşısında yetersiz olarak görülmesine neden olmaktadır.

Erken boşalma sorunu genellikle psikolojik olarak gerçekleşen bir sorundur. Kişiler cinsel ilişkiye yeteri kadar odaklanamamakta ve ilişkinin bir an önce sonlanmasını istediğinden dolayı erken boşalma sorunu ile karşılaşmaktadır. Bu durum birkaç kez yaşandığında ise kişide artık tekrar erken boşalma sorunu yaşar mıyım gibi fikirler oluşmaya başlamaktadır.

Erkek, cinsel ilişkiye girerken öncelikle erken boşalma sorunu yaşar mıyım gibi düşünce ile başlıyorsa hiç şüphesiz bu sorun yaşanacaktır. Öncelikle psikolojik olarak bu gibi sorunları bir kenara bırakmalı ve tamamen yaşanacak ilişkiden zevk almaya odaklanılmalıdır.

Erken boşalmanın psikolojik etkenlerden ortaya çıkabileceği gibi birçok farklı nedenlerden dolayı yaşanabilmesi mümkün olmaktadır. Bunun için yapılması gereken alanında uzman bir doktora gidilmeli ve yaşanılan sıkıntılar anlatılmalıdır. Penis yapısından kaynaklanabileceği gibi tedavi süreci için ameliyat gibi yöntemler bile uygulanabilmektedir.

Partnerinizin karşısında bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka geciktirici ürün kullanımını gerçekleştiriniz. Cinsel ilişkiye başlamadan 1 saat önce kullanacağınız geciktirici ürün ile orgazm sürenizi maksimum seviyede uzatacak ve partnerinizin tatmin olmasını rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Erken boşalmanın 10 farklı sebebini için birçok farklı cevap verilmektedir. Yapılan araştırmalar baz alınarak ortaya çıkan 10 farklı erken boşalma sebepleri;

Psikolojik sebepler
Penis yapısı
Kişinin kendine olan güvensizliği
Cinsel ilişkide beklentilerin yüksek olması
İlişkiye yeteri kadar odaklanamama
Fiziksel hastalığa bağlı sebepler
Stres
Özgüven eksikliği
Nörolojik sisteme bağlı etkenler
Psikoseksüel beceri eksikliği

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.