Canlı Destek Aç-Kapat

Cinsel Hayatın Sorunları

Cinsel Hayatın Sorunları

Cinsel Hayatın Sorunları

İnsanın yapısında olan ve önemli ihtiyaçlardan biri olan cinsel ihtiyaçlar, iki çiftin uyumu ile çok daha uyumlu hale gelecektir. Cinsel ilişkide, bayanların orgazm olması ve ardından bayların boşalması, cinsel ilişkide başarı kabul edilmektedir. Ancak, her iki çiftten sadece erkeğin, erkenden boşalması ve cinsel ilişkiye son vermesi, cinsel sorunların başlangıcıdır. Bu sorun beraberinde, cinsel isteksizlik getirmektedir. Erken boşalmanın gerçekleşmemesi için, ön sevişmeyi tercih etmeyen baylar, bayanların da cinsel isteksizliğine neden olabilmektedir. Bayanlar, ön sevişmenin ardından orgazm süresi daralmaktadır.

Cinsellikte uyum sağlayamama, kötü etki bırakan ve batıl olan düşünceler, kastrasyon anksiyetesi ve doğru bilinen yanlışlar, erken boşalmaya neden olan psikolojik etkenlerdir. Üroloji uzmanları, erken boşalmanın, tehlikeli hastalıkların habercisi olabileceğini vurgulamaktadır. Ereksiyon problemlerinin nedenleri içerisinde, kalp ilaçları, prostat kanseri tedavileri ve damar ilaçları gösterilmektedir. Bu hastalıkların tedavisinde tavsiye edilen geciktirici kremler, meydana gelen erken boşalma ve benzeri rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bayanlarda kullanılan istek artırıcılar ve benzeri ilaçlar, her zaman olduğu gibi doktor tavsiyesi ile tercih edilmelidir. Psikolojik terapi seansları da, evlilik hayatının daha başarılı geçmesine katkıda bulunmaktadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 15 tarihinde eklendi.